Úvod

Aktuality
Zásahy
Technika
Fotogalerie
Členové SDH
Členové jednotky
Historie
Kontakty
Odkazy
Návštěvní kniha
 

AKTUALITY

 

Připravujeme   

                           31.5. 2014 dětský den aneb Hrajeme si se Soptíkem 6

 

10.5. 2014 - jsme pořádaly soutěž v disciplíně TFA, které se ve čtyřech kategoriích zúčastnilo celkem 49 soutěžících. Vítězem kategorie A se stal Tomáš Falta z Orliček s časem 1:12:84, v kategorii B vyhrál Jiří Trutnovský ze Skřivan s časem 1:32:46, kategorii žen vyhrála Hana Havlíčková ze Zlaté Olešnice s časem 2:13:71 a v poslední kategorii amatérů vyhrál Jan Hovard s časem 1:24:97 nutno však doplnit že v lehkém sportovním oděvu.

Velké díky patří všem kteří se na přípravě podílely. Za SDH Vrchlabí 1 děkuji českému červenému kříži ze Žacléře který na nás dával pozor, děkuji Janu Lukešovi,  který pomohl s propagací soutěže a přípravou překážek, dále děkuji sponzorům soutěže kterými jsou - Pivovar Velkopopovický Kozel, Fantom dětské oblečení, Kmeki Composites, HobbyG rybářské potřeby Vrchlabí, Autodoprava PP, a Tankovna u Učíků.

Těšíme se na vás i v příštím roce, věřím že na druhý ročník se nám podaří doladit některé drobnosti a že se sejdeme v hojném počtu soutěžících.

Velitel soutěže Patrik Petro.

30.4. 2014 - SDH Vrchlabí 1 pořádal na palouku u Učíků pálení čarodějnic, kterého se i pro pěkné počasí zúčastnil rekordní počet návštěvníků.

Dne 23.11.2013 Jsme byly pomoci kolegům z okolí Prahy na Přední Labské ve Špindlerově Mlýně při jejich školení na vedoucí mládeže. Postavily jsme jim zábavnou trať a trochu jsme je rozhýbaly i přes alkoholové opojení některých z nich :-D

 

Dne 14.9.2013 Jsme se z účastnily soutěže v požárním útoku v Dolní Olešnici  z důvodu technické závady nebyl pokus po dokončení rozhodčím uznán. V požárním sportu se nám tedy v roce 2013 nijak dobře nevedlo, věřím ale, že v roce 2014 budeme s novými posilami sboru schopni napravit svoji reputaci a přivézt domů i nějaký ten pohár.

 

Dne 7.9.2013 Jsme se z účastnily soutěže v požárním sportu o štít města Hostinné, kde jsme kvůli drobnému selhání a po dlouhém pokusu dokončily útok s nejhorším časem.

 

Dne 31.8.2013  Jsme se z účastnily výročí 120let založení sboru ve Vrchlabí 3 Pudhůří, společně se sborem Špindlerova Mlýna, Dolní Branné, HZS stanice Vrchlabí a HZS podniku Škoda auto.

 

Srpen 2013V průběhu měsíce Srpna jsme se věnovaly našemu vozidlu CAS25, Škoda 706RTHP kterému jsme takříkajíc nahodily nový kabát. Kompletní nový vzhled dostal na požární zbrojnici ve Špindlerově Mlýně.

 

Dne 3.6. 2013 Jsme vyjely na pomoc povodněmi zasažené obci Rudník kde jsme působily až do 8.6. 2013. Náplní našeho sboru bylo pomáhat zasaženým občanům obce, počínaje vyklizením a vymýváním domů, vynášením bahna z domů, zpřístupňováním a mytím komunikací až po úpravu koryta potoků a malých struh tak aby již nedocházelo k jejich vylévání. Za toto sbor obdržel poděkování na děkovací akci pořádané obcí Rudník 15.7.2013.

 

Dne 2.6. 2013  Vyjel sbor pomoci s odčerpáním zaplavené školní jídelny v Hostinném po, vyčerpání  cca 20-30 metrů krychlových se však porouchalo čerpadlo a naše pomoc tím skončila.

 
Dne 1.6. 2013 Pořádal sbor dobrovolných hasičů Vrchlabí 1 a DDM Pelíšek již po páté tradiční akci dětský den aneb Hrajeme si se Soptíkem 5. Na této akci nám však nepřálo počasí a na promáčené louce bylo nutné zrušit více než polovinu připraveného programu. Přišly jsme například o skvělou zábavu v podání skupin Koneckonců z Jilemnice nebo Vrchlabskými Now Vacancy. Částečně jsme si mohly užít alespoň pohled na ukázky sboru hasičů města Špindlerův Mlýn, kynologů, vězeňské služby ČR a ukázky útoků požárního sportu. Celý den jsme zakončily večerní zábavou v Tankovně u Učíků, nad ránem však některé z nás donutil opustit teplé postele poplach povodňového nebezpečí na Labi v Hostinném a na řece Čistá v Rudníku. 
 
Dne 18.5.2013  Jsme zajišťovaly požární dozor na závodech autocrossu v Nové Pace v sérii závodů Kosice Cup, kde jsme zasáhly u dvou větších nehod, které se naštěstí obešly bez vážnějšího zranění.
 
 
Evakuace ve Vrchlabí
Střední škola hotelnictví a podnikání SČMSD, Hronov, s.r.o. - pracoviště Vrchlabí
Poslední předprázdninový pátek prožili studenti i učitelé vrchlabské pobočky netradičně.
Nepřeslechnutelná a hodně nepříjemná siréna je vyrušila už během první vyučovací hodiny. A pak to šlo všechno hodně rychle. Evakuace a okamžitý odchod z budovy školy! Když byli všichni venku, bylo jasné, že jde o nácvik jednání a chování v nebezpečných situacích. Ale to zdaleka nebylo všechno. Na třech různých stanovištích se studenti mohli přesvědčit, jak zvládají zdravovědu a sebeobranu, a které znalosti a dovednosti z těchto oblastí by tváří v tvář skutečné nutnosti dokázali použít. Opravdovým bonbonkem pak byla možnost seznámit se s technikou, kterou používají hasiči.
Užitečné a přístupnou formou poskytnuté informace a poznatky určitě přispějí k bezpečnému prožití nadcházejících prázdnin.
A kdo byli ti skvělí muži, kteří nás nenechali na pochybách o tom, že by dokázali pomoci snad v každé situaci? Dobrovolní hasiči ze Strážného pod vedením pana Jaroslava Učíka.
Hoši, děkujem!
Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

06/2010

 

Díky Skupině ČEZ mají hasiči v obci Strážné nové vozidlo.

Klíčky od hasičské skříňové Avie předal na začátku května vedoucí odboru Dopravní služby ČEZ Správa majetku Ing. Jiří Rambousek starostovi obce Strážné Ing. Miroslavu Sazečkovi

Obec Strážné leží nedaleko Vrchlabí, přímo v srdci Krkonoš. Nedávno zde obnovili po cca 35 letech činnost Sboru dobrovolných hasičů. Skříňová Avie bude sloužit pro převoz hasičů a manipulační techniky. „Chtěl bych Skupině ČEZ za toto vozidlo poděkovat, bez hasičského auta se prostě neobejdeme,“ říká starosta obce Miroslav Sazeček.

„Vůz sice není nový, ale je ve výborném stavu. V naší společnosti jsme již pro něj neměli dostatečné využití a tak byl z vozového parku vyřazen a darován Sboru dobrovolných hasičů v obci Strážné, kterému tímto přeji mnoho bezpečně ujetých kilometrů,“ říká Jiří Rambousek, vedoucí odboru Dopravní služby, ČEZ Správa majetku. V minulých letech ČEZ Správa majetku podobně obdarovala například Integrované centrum v Horní Poustevně, Dětský domov Střekov v Ústí nad Labem či Evropské výtvarné centrum Sněženka v Smržovce.

Jiří Kosina, mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy 11. 5. 2010

 

Strážné bude mít po letech znovu hasiče

Její vznik je poměrně kuriózní. Na tamní radnici se před časem obrátil Sbor dobrovolných hasičů Vrchlabí 1. Ten sice vyvíjí činnost, ale nemůže vyjíždět k požárům. A protože město Vrchlabí už výjezdovou jednotku má, začali o jejím založení jednat se sousední obcí. Strážné zájem přivítalo. „Je to oboustranně výhodný projekt. Budeme mít hasičskou jednotku a i společenský život v obci bude pestřejší,“ potvrdil starosta Miroslav Sazeček. Členové sboru už například pomáhali na nedávných Česko – polských dětských zimních hrách.

SDH Vrchlabí 1 vznikl v červnu loňského roku. V současnosti čítá 20 členů, z toho 13 je aktivních. Zbrojnici sice má ve Vrchlabí, působit ale bude v horské obci. „Chceme zde založit hasičskou mládež, jezdit po soutěžích a také pořádat plesy, dětské dny a další akce, aby se veřejnost mohla seznámit s činností hasičů,“ naznačil velitel vrchlabského sboru Jaroslav Učík ml. Coby výjezdová jednotka navíc mohou žádat o dotace a mají i šanci na získání vyřazené techniky od profesionálů.

Ve Strážném hasiči naposledy působili v 1. polovině 70. let minulého století. Skončili ale neslavně. „Po jednom cvičení se jim zadřela stříkačka a to byl konec hasičů ve Strážném. Doufám, že tentokrát to bude lepší,“ poznamenává s úsměvem Miroslav Sazeček.

Tomáš Plecháč – Krkonošský deník 1.4.2010